Hortensjowy zawrót głowy

Hortensje (Hydrangea) należą do najbardziej ozdobnych roślin późnego lata. Spośród kilkuset zachwycających odmian każdy może wybrać coś dla siebie. Rozmaitość barw, obfitość kwitnienia i zróżnicowana wysokość czynią je roślinami bardzo uniwersalnymi i wpasowującymi się zarówno do dużych, jak i małych ogrodów, a nawet nadającymi się do uprawy w pojemnikach. Znakomicie wypełniają lukę w kwitnieniu między wczesnym latem a jesienią. Świetnie rosną w zestawieniu z różanecznikami i azaliami, z którymi się nawzajem uzupełniają. Najbardziej znane są odmiany hortensji ogrodowej (H. Macrophylla). Można zmieniać barwę ich kwiatów z różowej na odcienie niebieskiej za pomocą nawozów zawierających glin. Najbardziej odporne na mróz są hortensje bukietowa (H. Paniculata) i krzewiasta (H. Arborescens) – można je z powodzeniem uprawiać w całym kraju.

Jeśli chcesz uzyskać więcej ciekawych informacji o kolekcji hortensji, przyjdź do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego na „Hortensjowy zawrót głowy”. To sympatyczne wydarzenie przyciąga co roku wielu miłośników tych wyjątkowych roślin.

Zobacz, jak hortensje rosną u nas, i zasadź je u siebie. Zapraszamy!

Chętnych zapraszamy do współpracy przy tworzeniu tego wydarzenia. Proponujemy wiele form: kiermasz, warsztaty, pokazy, wykłady.

karta zgłoszeniowa

Organizator:
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław.

Kontakt:
mgr inż. Wioletta Foremska
tel.: (71) 322 59 57 w. 30
e-mail: wioletta.foremska@uwr.edu.plPOWRÓT DO MENU