ŚWIATŁOGRÓD

Iluminacja W sezonie zimowym 2021/2022 chcieliśmy Państwa zaprosić na kolejną edycję Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. „Światłogród” to niezwykły spektakl światła, który rozjaśni mroczne i chłodne zimowe wieczory. Mistyczna gra kolorów, cieni i dźwięków która idealnie współgra z roślinnością. A co najważniejsze, dla wszystkich miłośników dbania o środowisko, nie powinna wpływać negatywnie na florę, a dzięki nowoczesnym technologiom jest też ekologiczna i ekonomiczna (zużywa bardzo niewiele energii). Iluminacja przygotowana będzie w wydzielonej części ogrodu, tak by nie zakłócać spoczynku nocnego ptakom i innym zwierzętom, które szczególnie upodobały sobie bardziej zadrzewioną część terenu.

W tym roku iluminacja zostanie wzbogacona o niepowtarzalne pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Prekursorzy videomappingu, grupa artystów z Clockwork zaprezentuje najciekawsze, zapierające dech w piersiach, animacje z ostatniej dekady. W zupełnie nowej odsłonie zostanie zaprezentowana bryła kościoła św. Krzyża, pokaz barwnych laserów wzmocniony tonami dźwięków muzyki. Całość uwieńczona zostanie magicznym pokazem laserów przestrzennych.
Podziel się swoimi wrażeniami z iluminacji i wypłnij ankietę:
https://docs.google.com/forms/d/1U9v58ZXjvOygMZJbDazoN1CdFxm0y_lcIyK3tNivIhk/viewform?edit_requested=true

Harmonogram iluminacji w Ogrodzie:

Grudzień: 3-5, 10-12, 17-19, 26-29

Styczeń: 2-9, 14-16, 21-21, 28-30

Luty: 4-16, 11-13

Godziny otwarcia Ogrodu podczas zimowych iluminacji 17.00-21.00 (kasy czynne od 16.30 do 20.30) Wejście na pokazy od ulicy Sienkieiwicza i Kanoniej

CENY BILETÓW

BILET NORMALNY, jednorazowy 35 zł
BILET ULGOWY
Dzieci i młodzież do 18 lat oraz seniorzy po 65 roku życia
25 zł
NIEPEŁNOSPRAWNI 20 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie

Bilety wstępu dostępne również w sprzedaży internetowej (przycisk w nagłówku strony)

Uwagi:
  • Ogród Botaniczny UWr nie prowadzi sprzedaży biletów grupowych.
  • W cenę brutto biletów wstępu wliczono VAT 8%.
  • W cenę brutto usług wliczono VAT 23%.